modaberi
11 بهمن 1401 - 19:36

گسترش همکاری‌های اقتصادی با عراق در اولویت قرار دارد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه در دیدار با سرکنسول عراق در استان کرمانشاه با تاکید بر اشتراکات ملت ایران و عراق، گفت: گسترش همکاری‌های اقتصادی با عراق در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با «جعفر ستار الخزعلی» سرکنسول عراق در استان کرمانشاه که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مردم ایران و عراق از یک اقلیم، تاریخ، فرهنگ و یک دین مشترک برخوردار هستند و در ۲ کشور همسایه با برادری و صمیمت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

وی افزود: این دیدارها منجر به تعامل بهتر و جدی‌تر میان ۲ کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی خواهد شد.

صحرایی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های اصلی و دغدغه‌های جدی مدیریت ارشد استان گسترش همکاری‌های دو جانبه و تعامل حداکثری با کشور عراق با رویکرد برادری به منظور رفاه بیشتر همراه با خیر و برکت برای مردم است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون زمینه‌های بسیار خوبی برای گسترش مناسبات وجود دارد و این ارتباطات باید تقویت شود.

در ادامه این نشست سرکنسول عراق در کرمانشاه بر علایق مشترک دینی و اعتقادی مردم دو کشور به ویژه عشق به امام حسین (ع) تاکید کرد و گفت: آماده هرگونه تسهیل گری در چهارچوب خدمات کنسولی به مردم کرمانشاه در حوزه‌های مختلف از جمله تردد زوار و زیارت عتبات عالیات هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011014